Rodacy-Bohaterom. Edycja 2020/2021

Termin akcji: 15.10.2020-31.03.2021

Szanowni Państwo,

bieżąca edycja akcji Rodacy Bohaterom będzie inna, niż poprzednie. Głównym powodem zmian jest przede wszystkim epidemia COVID-19.

Niestety jest wiele niewiadomych, czynników, które na bieżąco będą wpływać na kształt akcji Rodacy Bohaterom. Wiele działań odbędzie się w internecie. Nie chcemy jednak, mimo tych trudnych warunków, rezygnować z wspierania Kombatantów i naszych Rodaków, zarówno na Kresach, jak i w Polsce.

Poniżej najważniejsze informacje dotyczące edycji 2020/2021

Szukamy wsparcia i pomocy w obszarach:

Zbiórka funduszy na akcję Rodacy-Bohaterom

W czasie pandemii, zamkniętych granic, nie przejedziemy z darami do kombatantów, polskich seniorów na Kresach. Możemy im jednak dostarczyć przed świętami fundusze na zakupy i doraźną pomoc. Za zebrane środki kupujemy też artykuły dla samotnych i potrzebujących bohaterów naszej wolności mieszkających w Polsce. CAŁA AKCJA JEST WOLONTARYJNA, KAŻDY GROSZ PRZEZNACZANY JEST W 100% NA PROJEKT!

Kartki i listy pamięci dla kombatantów i Rodaków z Kresów

W czasie pandemii, szczególnie ważna jest pamięć o Tych, którzy dali nam wolność, którzy poza granicami pracują dla Polski, a ten trudny czas odcina nas od siebie. Poprzez nasze życzenia, słowa od siebie, pozdrowienia włączamy się w przekaz pamięci. Możemy przesyłać pisma na adres pocztowy oddziałów Odry-Niemen, drogą mailową. Można tworzyć autorskie multimedia, plastyczne dzieła. Wszystko trafi do adresatów: kombatantów w Polsce i na Kresach, Rodaków zza wschodniej granicy - Białoruś, Litwa, Łotwa, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan. WPISUJCIE W TREŚĆ ŚRODOWISKO, DO KTÓREGO CHCECIE, ABY WASZA PAMIĄTKA TRAFIŁA.

Wsparcie akcji przez Wolontariuszy w social mediach

W czasie pandemii szczególnie potrzebujemy promocji akcji Rodacy-Bohaterom w social mediach. Przenosimy naszą aktywność do internetu i prosimy o pomoc i tworzenie własnych multimedialnych zadań wspierających cały projekt - wirtualne kiermasze, zadania, plakaty promocyjne itd .KONTAKT W TEJ SPRAWIE POPRZEZ KOORDYNATÓRW W ODDZIAŁACH ODRY-NIEMEN

Zbiórka darów

W czasie pandemii nie będzie w całej Polsce setek stacjonarnych punktów zbiórek darów, jak to było przez ostatnie 10 lat. Nie rezygnujemy jednak z tej formy akcji i zostawiamy oddziały Odra-Niemen jak główne lokalne miejsca zbierania darów i informacji o zadaniu w regionie. KONTAKT W TEJ SPRAWIE POPRZEZ KOORDYNATÓRW W ODDZIAŁACH ODRY-NIEMEN

Szkolna zbiórka funduszy na wsparcie Polaków na Białorusi

Zapraszamy szkoły do zbiórki funduszy dla Polaków na Białorusi. Poprzez social media, własne pomysły można aktywnie działać w tym trudnym czasie i w sposób szczególny pomóc naszym Rodakom na Białorusi. Ogłaszamy akcję1 ZŁOTY NA WSPARCIE POLSKICH ŚRODOWISK NA BIAŁORUSI. Prosimy o zgłaszanie się placówek do głównego koordynatora projektu Dominika Rozpędowskiego.

Comments are closed.