W ostatniej turze akcji wyjechało do Beneficjentów nieco ponad 70 ton darów. W ciągu tego okresu czasu zorganizowano 23 wyjazdów z darami, w których wzięły udział 34 busy lub ciężarówki do przewozu darów. Bus, który jest użytkowany przez Stowarzyszenie Odra-Niemen zawiózł dary 18 razy, a koszt jego leasingu wyniósł w tym okresie czasu blisko 7 tys. złotych. Pozostałe auta trzeba było wynająć i koszt tego wyniósł ok. 16 tys. złotych. Paliwo na wszystkie wyjazdy to kwota ponad 45 tys. złotych. Łącznie koszt obsługi transportowej akcji Paczka wyniósł ok. 68 tysięcy złotych.

 

W całej Polsce i poza granicami kraju zbierane są dary dla kombatantów, które trafiają do Stowarzyszenia. Dary są odpowiednio segregowane, po czym są transportowane do domów kombatantów, polskich rodzin wielodzietnych, osób samotnych, rodzin i osób wskazanych przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie, Białorusi, Łotwie a także w Mołdawii i Rumunii. Co roku przybywa chętnych do pomocy i zwiększa się liczba darów. 

Transport to olbrzymi koszt akcji, zdarzają się Darczyńcy, którzy za darmo wynajmą auto, ale to wciąż rzadkość a czasami zdarzają się awarie aut i inne komplikacje drogowe, które też wprawiają nas w duże problemy finansowe.

Zapraszamy zatem do wsparcia finansowego, rzeczowego logistycznej części akcji RODACY-BOHATEROM