Wyjazd z darami na Litwę (7-9.12.2018)

Kilka dni temu Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia (Wschodni Patrioci) wrócił z pierwszej wyprawy paczkowej w ramach akcji “Rodacy Bohaterom”. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

“Za nami pierwsza wyprawa z darami na Kresy Wschodnie w ramach tegorocznej edycji akcji RODACY-BOHATEROM: Zbiórka dla polskich kombatantów na Kresach Wschodnich. W dniach 7-9.12.2018 r. udajemy się na Litwę w Rejon Solecznicki.

W sobotni poranek zwiedzamy Wilno, odwiedzając w pierwszej kolejności Rossę i Ostrą Bramę. Następnie udajemy się do Domu Kultury Polskiej na spotkanie wigilijne z wileńskimi kombatantami. Miło spędzamy czas i wsłuchujemy się w opowieści panów: Edwarda Szoty, Edwarda Klonowskiego, Wiesława Piątka, Leonarda Markiewicza i Stefana Sawickiego. Po spotkaniu przekazujemy naszym bohaterom część przywiezionych darów.
Niedzielę spędzamy w towarzystwie Pani Marii Valickienie, Dyrektor Szkoły Specjalnej w Solecznikach. Tuż po obiedzie spotykamy się z dziećmi i opiekunami solecznickiego Domu Dziecka przekazując pozostałe dary żywnościowe i kilkanaście wypełnionych po brzegi kartonów odzieży i obuwia sportowego!

W trakcie pobytu goszczeni byliśmy w Bursie Szkoły Specjalnej w Solecznikach.
Przekazane dary żywnościowe w całości pochodziły ze zbiórki przeprowadzonej w Otwocku. Do szybkiego zobaczenia!”

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.