Spotkanie wigilijne z kombatantami w Wilnie

Stowarzyszenie Odra-Niemen wraz z Wileńską Młodzieżą Patriotyczną zorganizowali spotkanie opłatkowe oraz wręczenie paczek w ramach akcji „Rodacy dla Bohaterów” dla Klubu Weteranów AK oraz Stowarzyszenia Polskich Kombatantów na Litwie

Spotkanie odbyło się w kawiarni Sakwa. Podczas spotkania proboszcz parafii pw. św. św. Piotra i Pawła w Wilnie ks. Wojciech Górlicki pobłogosławił wszystkich zebranych i opłatki oraz wspólnie ze wszystkimi się pomodlił.

Stół był zastawiony tradycyjnymi potrawami Wigilijnymi m.in. śliżyki, pierożki z kapustą, makiem i jabłkami, rybka w cieście, śledzik oraz gorący barszczyk z uszkami i rybką. Na przeciągu całego spotkania brzmiały kolędy, które wykonywali młodzi wileńscy wykonawcy: Joanna Zawalska, Aneta Baranowska, Emil Wołkowicki oraz Marlena Paszkowska.

Kombatanci dziękowali za spotkanie, które jest dla nich bardzo ważne nie tylko z powodu paczek, ale przede wszystkim dlatego, że mogą się spotkać, wyjść z domów i uciec na chwilę od samotności, która z zasady towarzyszy starszym ludziom. Także niektórzy zauważyli, że za swoją młodość nie mieli czasu ani możliwości imprezować, dlatego takie relaksujące spotkania koją duszę, gdyż w jakiś sposób nadrabiają spotkania z przyjaciółmi

Dziękujemy Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej za profesjonalną współpracę przy wydarzeniu. To pierwsze z cyklu 10 kombatanckich spotkań opłatkowych. Będziemy w Grodnie, we Lwowie, na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Opolszczyźnie, Mazowszu, w Wielkopolsce i Małopolsce.🇵🇱 Jak zwykle już od lat tradycyjnie organizujemy także spotkanie dla dolnośląskiego środowiska żołnierzy I i II Konspiracji i ich rodzin.

Projekt jak zwykle jest możliwy dzięki pracy społecznej wielu wolontariuszy w Polsce i poza granicami, dzięki funduszom własnym Odra-Niemen oraz dotacji MON.

Możliwość komentowania została wyłączona.