Pomnik Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu

✅Został rozstrzygnięty konkursu na pomnik Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu. I miejsce zdobyła praca przygotowana przez Tomasza Urbanowicza i Konrada Urbanowicza.
✅W komisji konkursowej brała udział jako jedyny przedstawiciel organizacji pozarządowych, Ilona Gosiewska, Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Odra-Niemen. ✅Według zgodnej opinii osób reprezentujących patriotyczne środowiska, członków Kapituły, pomnik wraz z otoczeniem będzie godnym miejscem na wszelkie uroczystości patriotyczne.
✅Pomnik to 9 sylwetek żołnierskich. Zdjęcia postaci są wpuszczone w szkło hartowane, figury umieszczone w szklanych blokach, od dołu podświetlanych. Sylwetki będą nieostre, ale z daleka widoczne, że to żołnierze. Zostaną także uwypuklone symbole wojskowe na każdej z postaci.
✅Całe miejsce będzie miało dużo światła, także reagującego na ruch. Wokół miejsca są podświetlane ławki i pięknie górujący nad całością maszt z biało-czerwoną. Będzie też duży napis związany z Żołnierzami Wyklętymi, Niezłomnymi i 9 symboli wszystkich środowisk kombatanckich wraz z symbolem Polski Walczącej. Wkoło terenu ma być zagospodarowany obecny park.

🇵🇱Nie mamy patriotycznego miejsca we Wrocławiu, wydaje się, że to wybrane spełni oczekiwania. We wrześniu oczekujemy pozytywnej uchwały Radnych i prac związanych z budową pomnika i jego otoczeniem.

Miejscem posadowienia pomnika jest skwer u zbiegu ulic Glinianej, Borowskiej i Dyrekcyjnej we Wrocławiu.

Możliwość komentowania została wyłączona.