Lwowskie Orlęta – Dolny Śląsk pamięta!

Realizujemy drugi etap programu MOSTY PAMIĘCI. To projekt „Lwowskie Orlęta Dolny Śląsk Pamięta”. Pierwszą częścią programu były spotkania z Polakami z Litwy oraz obchody urodzin Marszałka Piłsudskiego.
W bieżącej edycji zaczynamy projekt przyjazdem grupy Rodaków ze Lwowa do Wrocławia. Celem zadania są działania, które mają przyczynić się do wzmocnienia poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków, tożsamości narodowej kultywowanej na terytorium Rzeczypospolitej, lecz również i poza jej granicami. Zadanie ma przyczynić się do promocji 100-Lecia wydarzenia historycznego jakim była obrona Lwowa przez jego najmłodszą polską społeczność. Wydarzenie ma też przyczynić się do wzmocnienia więzów pomiędzy Polakami ze Lwowa i Wrocławia, miast tak sobie bliskich. Następnie grupa wrocławian odwiedziła Lwów.

Dla nas to zadanie ma szczególne znaczenie, gdyż powyższe cele od jakiegoś czasu wcielamy w życie. Na bazie wcześniejszych projektów jak pobyty edukacyjne uczniów w Polsce, wspólne dbanie o polskie miejsca pamięci, wsparcie organizacyjne, rzeczowe Polaków na Ukrainie, zbudowaliśmy silne przyjacielskie więzi, masę doświadczeń, które doprowadziły do powstania oddziału ODRA-NIEMEN-DNIESTR. To międzypokoleniowe środowisko oparte o młodych, aktywnych, twórczych liderów.

Projekt jest finansowany przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki, w ramach Programu Niepodległa.

Możliwość komentowania została wyłączona.