Relacja z wyjazdu do Czortkowa

Za nami pierwszy wyjazd w ramach akcji “Rodacy Bohaterom”! Grupa z naszego Podkarpackiego Oddziału pojechała wraz z wolontariuszem z wrocławskiej centrali do Czortkowa na Ukrainie, do tamtejszych sióstr Dominikanek:

“Wy naprawdę przyjechaliście do mnie z Polski?”

z niedowierzaniem pytała nas kilkakrotnie 93-letnia Pani Danuta – Polka z Wygnanki Górnej na Ukrainie, która już od 10 lat nie opuszcza swojego łóżka…

“Jestem szczęśliwa, że ja już taka stara i schorowana mogę zobaczyć swoich rodaków z dalekiej Polski, to dla mnie duża radość, że mogę z Wami porozmawiać” -mówiła do nas ze łzami w oczach… “Przyjeżdżajcie do nas częściej… my zawsze tu na was czekamy…”

Akcja #RodacyBohaterom nabiera tempa 🙂!

W miniony weekend 🚚przewieźliśmy 1300 kg 🎁darów zebranych w Rzeszowie, Sędziszowie, Ptaszkowej i okolicach, do 🇵🇱Polaków mieszkających w Czortkowie, Wygnance Górnej i Glinianach na 🇺🇦Ukrainie.

Cała relacja na profilu Odra-Niemen Podkarpacie na Facebooku: https://tiny.pl/c2fms

Przypominamy, że podczas tegorocznej edycji naszym partnerem została Fundacja Siepomaga!

Logistyka wyjazd – koszty paliwa – zostały wsparte dzięki dotacji z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, projekt pt. Rodacy-Bohaterom. Działania charytatywne ponad granicami w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023.

Możliwość komentowania została wyłączona.