Nagroda dla laureatów konkursów historycznych

Stowarzyszenie Odra-Niemen od  kilku lat organizuje ze środków własnych wyprawę edukacyjną, jako nagrodę dla laureatów konkursów historycznych i dla pedagogów przygotowujących uczniów do zadania. Promujemy w ten sposób historię, organizujemy spotkania ze świadkami historii, przedstawiamy autorską formę wypraw edukacyjnych.
 
W dniach 1-2 czerwca 2023 roku dla dolnośląskich laureatów młodszych klas szkół podstawowych,  organizowana jest wyprawa do Warszawy. Uczestnikami zadania są laureaci trzech konkursów:
 

1/VI Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” – organizowany przez Stowarzyszenie Pamięć Zesłańców Sybiru

2/ II Dolnośląski Konkurs Poetycki “W podziękowaniu za dar życia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki”organizowany przez Szkołę Podstawową im.  im. Jerzego Badury w Międzyborzu 

3/ Konkurs Plastyczny „Wolontariat łączy ludzi” – organizowany przez Stowarzyszenie Odra–Niemen Ten konkurs odbył się pod patronatem honorowym Agaty Kornhauser–Dudy.

Przedstawiamy relację z tych wydarzeń, jednocześnie zapraszając chętnych do wsparcia finansowego tego programu, który się rozrasta na kolejne regiony i staje się prestiżowym projektem edukacyjnym. W lipcu natomiast ruszamy na Litwę z grupą starszych uczniów, także laureatów konkursów historycznych. Będziemy odnawiać polskie miejsca pamięci i uczestniczyć w obchodach Operacji Ostra Brama.
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY! Na stronach naszego Sklepu Charytatywnego można zakupić cegiełkę na wsparcie tego zadania – ZOBACZ STRONĘ 
 
 
Projekt rozpoczął się od  spotkania z Powstańcami Warszawskimi. Uczniowie przekazali bohaterom własnoręcznie wykonane kartki patriotyczne. Były wystąpienia i wiele wzruszających rozmów.
 
Specjalne podziękowania za pomoc w realizacji zadania przesyłamy do: Dom Powstańców Warszawskich
Dalsze punkty programu to lekcja historii na Wojskowych Powązkach i upamiętnienie miejsc pamięci Żołnierzy Niezłomnych II Konspiracji. Na tzw. “Łączce” odbyło się spotkanie z Panem Markiem Nadolskim, z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN – serdecznie dziękujemy za pomoc!

Uczniowie byli  w Muzeum Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie odbyła się lekcja o najnowszej historii Polski. W Muzeum Piłsudskiego oprócz zwiedzania zostały też przeprowadzone  warsztaty edukacyjne. 

Zwieńczeniem wyjazdu do Warszawy było spotkanie z Panią Prezydentową  Agatą Kornhauser–Dudy i  zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego.  Bardzo dziękujemy pracownikom Kancelarii za możliwość organizacji tego spotkania, tak ważnego dla laureatów konkursów.  

RELACJA Z WIZYTY W PAŁACU JEST NA STRONIE PREZYDENT.PL

Możliwość komentowania została wyłączona.