Kwartalnik Odry-Niemen 2022

Kwartalnik to projekt, o którym od dawna marzyliśmy.  Własna publikacja ma być  uzupełnieniem i prestiżowym świadectwem naszych działań, spotkań z Polakami mieszkającymi poza granicami Polski. Od września 2020 budujemy własne pozarządowe media o Polonii i Polakach poza granicami Polski, o polskiej historii, jej bohaterach i skomplikowanych losach naszych Rodaków. Interesują nas międzypokoleniowe relacje, działania  ponad granicami, ponad podziałami, szukanie wspólnych doświadczeń, tożsamościowych korzeni. Pragniemy także wykorzystywać medium do promocji polonijnych środowisk i podmiotów działających na ich rzecz.

Oto nasze wydane publikacje w 2022 roku – każdy numer ma aktyny link, można poczytać nasze artykuły w pdf. Zapraszamy do lektury.

Finansowanie projektu

Projekt w 2022 roku był  realizowany dzięki środkom z KPRM z  Programu Wsparcia Polonii i Polaków za Granicą 2022. Wsparcie kwartalnika włączone jest w szersze zadanie “Ponad granicami. Media na Wschodzie i Zachodzie” i związane jest ze współpracą z polonijnym portalem BRITISH POLES 

STRONA PROJEKTU  – SPRAWDŹ

Możliwość komentowania została wyłączona.